PORTAL INFORMATIV NË GJUHËN SHQIPE
SPORT »

postuar më:13.Feb.2014
LOD: Gjermania me më së shumti medalje deri më tani në Lojërat olimpike
Gjithsejt 14 shtete kanë fituar medalje të arta në Lojëra, ndërsa 24 shtete kanë fituar medalje pas ditës së pestë garuese »
LOD: Gjermania me më së shumti medalje deri më tani në Lojërat olimpike
Bajerni: S'kemi qëllim të dobësojmë Borussian
Ronaldo rrezikon 3 ndeshje pezullim

RAJONI »

postuar më:27.Mar.2014
EULEKS mbetet në Kosovë edhe të paktën dy vjet
Misioni i Bashkimit Evropian, qoftë me emrin EULEKS, apo me një emër të ri, do të vazhdojë të punojë në Kosovë edhe për të paktën dy vjet të tjera, shkruan gazeta "Tribuna" »
"DokuFest" zgjat afatin për aplikim
Ben Blushit Çmimi Europian për Letërsinë?
Pasaporta shqiptare në kohën e Mbretit Zog

TEKNOLOGJI »

postuar më:09.Feb.2014
iPhone 6 me kamerë 10 megapikselë?
Thuhet se iPhone 6-a do te ketë një kamera më të përmirësuar. Kompania po përqendrohet më shumë tek kamera dhe filtrat për sa i përket telefonit të ri »
Facebook sot feston ditëlindjen e dhjetë
Facebook pritet të hapë gazetën e tij
Dëmet që shkakton wireless

EKONOMI »

postuar më:27.Mar.2014
Zgjerohet përfshirja e valutave për të cilat do të publikohet kursi i denarit
Vendimin për mënyrën e formimit dhe publikimit të kurseve e mori Këshilli i BPRM-së, duke e marrë parasysh përcaktimin strategjik të Republikës së Maqedonisë për inkuadrim në BE »
Shpallet epidemi e fruthit në territorin e Shkupit
Monedha me Cirilin dhe Metodin dhe me Luan
Telekomi do të paguajë dividendë prej 2,7 miliard denarë

KULTURË »

postuar më:22.Feb.2014
Gold AG , fyen krehun e shtetit te Kosoves
Reperi nga Presheva, Gold AG, ka shkaktuar një “goditje” të papritur në skenën e hip hopit shqiptar, duke lansuar një projekt me videoklip që ngërthen fjalë të rënda për Atifete Jahjagën, Ragmi Mustafën, Ilir Dedën dhe Berat Buzhalën. »
Promovimi i librave nga projekti "Yjet e letërsisë botërore"
“Gishti”, dramë e tragjedisë familjare në kohë lufte
Ministria e kulturës prezantoi programin për vitin 2014

LIFESTYLE
 • Se keni menduar ende dhuratën për Shën Valentin, ja disa ide
  Meqë sot është Shën Valentini dhe për shkak të angazhimeve tuaja të shumta nuk keni mundur të përgatisni një dhurata dhe ende nuk e keni vendosur , hidhini një sy këshillave tona dhe më pas vendoseni
 • Shuhet Shirley Temple Black
  Ajo kujtohet më së miri si e ëmbla e Amerikës, gruaja e cila braktisi ekranin në moshën 22 vjeç duke thënë se “mjaft ishte shtirur”, përfundoi duke lënë një shenjë të madhe në botën reale
 • Vdes gjysmëmotra e Julia Roberts
  Nga ana e saj, Julia Roberts nuk ka dashur të bëjë komente për vdekjen e gjysmëmotrës. Familja e aktores, në një deklaratë për revistën “People”, është shprehur e tronditur nga humbja
 • Dafina në një episod të “O Sa mirë”
  Ky serial i takon zhanrit të komedisë dhe me satirë trajton shumë tema interesante që kanë të bëjnë me kombin shqiptar dhe më gjerë