PORTAL INFORMATIV NË GJUHËN SHQIPE
SPORT »

postuar më:23.Jul.2014
Shaqiri e dëshiron skuadren italiane
Pas performancës së shkëlqyer në Kampionatin Botëror me Zvicrën, Xherdan Shaqiri është cak i skuadrave të mëdha Europiane. »
Shaqiri e dëshiron skuadren italiane
Mathieu, mbrojtësi i ri i Barcelonës
Rodriguez tashmë zyrtare lojtari më i ri i Realit

RAJONI »

postuar më:23.Jul.2014
Publikohet VIDEO e momentit të vrasjes së Artan Santos
Për herë të parë një video e siguruar nga kamerat e vëzhgimit jep të plotë gjithë momentin kur është qëlluar mbi bankierin Artan Santo . »
Publikohet VIDEO e momentit të vrasjes së Artan Santos
Xhekobson apelon tek liderët kosovarë të pritet vendimi i Kushtetueses
Togo do të lobojë për njohjen e Kosovës

TEKNOLOGJI »

postuar më:23.Jul.2014
5 mitet e pamundura të teknologjisë së të ardhmes
Hamendësitë, supozimet, parashikimet dhe fantazitë sipas se cilave do te jete ne te ardhmen planeti ynë nuk kane munguar asnjëherë »
Rripi që s’ju lë të flini gjatë vozitjes
Google nuk do ti quajë më “falas” aplikacionet që kërkojnë blerje brenda tyre
Prodhimi i iPhone 6 do të fillojë javën e ardhshme

EKONOMI »

postuar më:23.Jul.2014
Gruevski: Ka lëvizje serioze në ekonomi, rezultate të shkëlqyera
Kjo është e shkëlqyer, sepse, siç tha, deri në vitin e kaluar në Maqedoni seriozisht janë ndjerë efektet nga kriza debitore evropiane »
Nga llogaritë e kursimit te kreditë, ja çfarë duhet të dimë për ekonominë
Zvicër: Stresi në punë që kushton 10 miliardë në vit
Kriza ekonomike godet Maqedoninë

KULTURË »

postuar më:22.Jul.2014
Kadare: Ky është romani im i parë i vërtetë, e mohova, dukej i prapambetur
Nasho Jorgaqi ka botuar dje në “Gazeta Shqiptare” një ‘Letër të Hapur’ për Ismail Kadarenë »
Letrat pasionante të presidentit Harding
Ndahet nga jeta nobelisti Gabriel Garsia Marquez
Gold AG , fyen krehun e shtetit te Kosoves

BOTA »

postuar më:23.Jul.2014
Mark Ferguson komadant i ri i NATO-s në Evropë
"Do të punojmë me aleatët dhe partnerët tanë që të mbetemi forcë pozitive për stabilitet dhe paqe në rajon", theksoi Ferguson »
Tre këshilltarë ushtarak të lartë të huaj dhe një përkthyes afgan humbën jetën në një sulm vetëvrasës në Kabul
Separatistët rusë ua dorëzuan kutitë ekspertëve malajzianë
Në Çikago u përkujtua dëshmori i kombit Muhamet Bajraktari

LIFESTYLE
 • Zogu i sjell Tunes miliona!
  Superylli i muzikës shqiptare, Tuna, po vazhdon që të radhisë sukseset një nga një.
 • 2Ton ksaj radhe në bashkpunim me Xhavit Avdylin
  Arton Avdyli i njohur si 2Ton ka lansuar video klipin e tij të fundit " Loqka Jeme "në bashkpunim me Xhavit Avdylin .
 • Luana: Kisha të brendshme
  Prezantuesja e bukur, Luana Vjollca, ka mohuar të jetë paraqitur pa të brendshme në një nga evenimentet e ‘Summer Fest’ që u mbajt në Strugë .
 • Ledri dhe Noizy performuan së bashku në Ulqin
  Noizy ka publikuar një foto në Facebook ku tregon se kanë performuar në një club nate në Ulqin. Kjo nuk është aspak çudi. Ajo që ka habitur fansat është për herë të parë dy reperat që janë në një konflikt, Ledri dhe Noizy do jenë të dy të pranishëm në këtë mbrëmje.